25 feb 2011: Leonard & Jeroen, Ricky de Sire PDF Print E-mail

Een avond met absurdistische voorstellingen, waarin je kunt gaan genieten van een filmvoorstelling met theatrale twist en een bijzonder concert.

 

Leonard en Jeroen is een kunstenaarsinitiatief van beeldend kunstenaars Leonard Bedaux (Tilburg, 1978) en Jeroen Opstelten (Tilburg, 1978). Leonard en Jeroen bespiegelt de “normale” gang van zaken in de samenleving. Dit doet zij voornamelijk met non-verbale korte films waarin zij een situatie opzoekt of creëert.


Zij stapt tijdens het maken van een beginbeeld het alledaags realisme binnen. Daar beïnvloedt zij, met ruimte voor serendipiteit (iets vinden waarnaar je niet naar opzoek was en het vervolgens toelaten als bruikbaar materiaal voor in de film), met uiterst subtiele en ongerijmde ingrepen het eindresultaat.

 

Dat eindbeeld geeft daardoor een licht absurdistische verbeelding weer van de gefilmde situaties. Zo ontstaat een bespiegeling van de alledaagse realiteit die soms onbedoeld geestig uitpakt. “Het moment” is erg belangrijk binnen het maakproces van Leonard en Jeroen. Wat binnen “het moment” toevallig plaatsvindt heeft invloed op de inhoud van het werk. De sobere manier van filmen zorgt er tevens voor dat de essentie van de situatie zo veel mogelijk in stand blijft. De (zwart)humoristische filmvoorstelling van Leonard en Jeroen wordt deze avond gepresenteerd met een theatrale twist, als performance waarin het publiek continu geprikkeld blijft om op het puntje van haar stoel deel te nemen. Wordt het een warm bad of een koude douche? Bevrijdend lachen zal u zeker. En dat is een meer dan welkom ding in deze tijden.

 

Ricky De Sire maakt sinds de jaren 80 Nederlandstalige popmuziek. In 1994 verscheen zijn CD "Psychofoon". In 2004 bracht hij met de Verboden Vruchten het album "Ik heb er genoeg van" uit. Zijn lied "Markies de Sade" is meer dan veel gehoord. Tekstueel poëtisch en gewaagd, zonder een blad voor zijn mond te nemen, brengt hij zijn onalledaagse teksten over oerdriften, dubbele penetratie, verkreukelde liefde, perversiteit, geestesziekten en de maatschappij in wisselende bezettingen alsmede solistisch ten gehore. Zijn nieuwe cd "In het dove oor" is een relevatie voor de hedendaagse Nederlandstalige popmuziek.

Laat je meeslepen door Nederlands' meest schaamteloos openhartige koning van de Nederlandstalige rock & roll.

 

vrijdag, 25 februari 2011

Zaal open: 20.30 * Aanvang: 21.00 * Entree: 5 Euro