29 dec 2006: Orphan Fairytale + Mudboy PDF Print E-mail

Orphan Fairytale
Eva Van Deuren is 1/4de van Maskesmachien (Antwerps voor Meisjesmachine), 1/3de van Hardline Elephants (ontzettend harde stampherrie), 1/2de van Frozen Corps (samen met de Belgische Noisegoeroe Carlo van het Audiobot label), ook 1/2 Follow Me (Bos-Engelenmuziek met Daniëlle Lemaire) en volledig zichzelf als Orphan Fairytale.

Orphan Fairytale maakt verradelijk dromerige, naïeve, kinderlijke casio-orgel-drone-muziek. Ze speelt eenvoudige melodietjes op haar met effecten bewerkte keyboards en doorspekt ze met drone-elementen. Kijk ook(niet) raar op als je plots een belgische interpretatie van Vietnamese zang hoort (maar niet is ook mogelijk).

Eva is exponent van die aanzienlijke Antwerpse noise scene met labels als, Audiobot en Ultra Eczema waar ‘weird’ weird is.

Mudboy
Nog meer orgeltonen van ‘Doctor of Experimental Organomics’ Mudboy:
De amerikaanse Mudboy heeft een brandende passie: electrisch orgel spelen. En dat doet ie op geheel eigen, edoch amerikaans aandoende, wijze.

Pulserende ritmische motieven, en soms fuzzy psychedelische uitschieters in een frisse moeraspap van 'dusted 70s hardcore progrock-scapes'.

"An atmosphere of menace that's strangely warm and inviting".

Maar check vooral even zijn website want deze original doet nog wel wat meer met orgels dan alleen zoals hierboven beschreven, en meer dan alleen iets met orgels ook, al heeft het vaak te maken met orgels.

mudboymusic.com